BAĞCILAR’DA OKULLAR ve İBADETHANELER GECE BOYUNCA DEZENFEKTE EDİLİYOR

BAĞCILAR’DA OKULLAR ve İBADETHANELER GECE BOYUNCA DEZENFEKTE EDİLİYOR
Bağcılar'da Coronavirüs Tedbiri
BAĞCILAR’DA OKULLAR ve İBADETHANELER GECE BOYUNCA DEZENFEKTE EDİLİYOR
BAĞCILAR’DA OKULLAR ve İBADETHANELER GECE BOYUNCA DEZENFEKTE EDİLİYOR
BAĞCILAR’DA OKULLAR ve İBADETHANELER GECE BOYUNCA DEZENFEKTE EDİLİYOR
BAĞCILAR’DA OKULLAR ve İBADETHANELER GECE BOYUNCA DEZENFEKTE EDİLİYOR

Bağcılar’da bulunan okullar İbadethaneler koronavirüs tehlikesine karşı Bağcılar Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından gece boyunca dezenfekte ediliyor. Özel kıyafetli ekipler özel hazırlanan solüsyonla sınıflar, öğretmen odaları ve koridorlar dahil öğrencilerin temas halinde olduğu her noktayı detaylı bir şekilde temizliyor.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı saran ‘korona virüs' salgınına karşı Bağcılar Belediyesi’nin toplu yaşam alanlarında yaptığı dezenfekte çalışması; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da Türkiye'deki ilk koronavirüs vakasını açıklamasıyla birlikte yoğunluk kazandı. İlçe genelinde tedbirlerini artıran Bağcılar Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, bir yandan çalışma saatini uzatırken bir yandan da 5’er kişiden olan ekip sayısını da iki kat artırdı.

Gündüz saatlerinde park, nostalji bahçesi, cami ve benzeri ortak yaşam alanlarında virüs ve mikroptan arındırma çalışması yapan ekipler, gece de okullarda dezenfekte işlemine devam ediyor. Ekipler, çalışmalarında bakteri, virüs ve mantar gibi bulaşıcı hastalıklara karşı dezenfekte özelliği bulunan; toksik olmayan, renksiz, kokusuz ve çevreye zarar vermeyen ürünler tercih ediliyor. Özel kıyafetli ekipler özel hazırlanan solüsyonu da sınıflarda öğrencilerin ellerini temas ettiği yerlere sıkıyor. Okulun ıslak zeminleri bakteri ve virüslere karşı dezenfekte edilirken bez yardımı ile masa ve sıralar, kapı kolları ile cam kenarları temizleniyor.

Ellerin değdiği her nokta temizleniyor

Koronavirüse karşı her türlü önlemin alındığını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Okullarımızda öğrencilerimizin sağlığı için ellerinin değdiği her yeri dezenfekte çalışması yapıyoruz. Gece boyunca okullarımızı temizliyor gündüz onların ders göreceği hijyenik eğitim yuvaları haline getiriyoruz. Sınıflarda sıralar, masalar, pencere kulpları, kantinler, koridorlar, tuvaletlerin temizlikleri yapılarak öğrencilerimizin sağlıklı güvenli bir şekilde okulda bulunmalarını sağlıyoruz” dedi.

Okullardaki dezenfekte işlemi eğitim dönemi boyunca gece saatlerinde yapılmaya devam edecek. 

Başkan ÇAĞRICI Bütün tedbirleri aldık

En hassas yerler olan çocuk oyun alanlarındaki tüm yüzeylerde, bilinen bakteri, virüs ve mikropların yüzde 99'unu yok eden ve üremelerini durduran, güçlü etkiye sahip antimikrobiyal koruyucular kullanılıyor. Ağır metal ve gümüş içermeyen, zehirli madde ve kimyasal kalıntı bırakmayan bu koruyucular, diğer bakteri, virüs ve mikropların direnç kazanmasını engelliyor. Bu sayede özellikle çocuklar pırıl pırıl hale getirilen eğitim ve oyun alanlarında daha güvenli şekilde zaman geçiriyor.

Yaşanabilecek virüs vakalarına karşı önceden müdahale amaçlı temizlik yaptıklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “İlçemizde hemşehrilerimizin herhangi bir virüs ve mikroplardan zarar görmemesi için eskiden beri süregelen çalışmalarımızı artırarak titiz bir şekilde devam ettiriyoruz. Bütün tedbirleri aldık. Ekiplerimiz belirli bir plan dahilinde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor” dedi.